en çok ses getiren en konuşulan ve izlenmesi gereken netflix dizileri

0

la casa de papel

la casa de papel son dönemin en gözde dizilerinden birisi. konu olarak birbirini hiç tanımayan hırsızları bir araya getiren profesör’ün ispanya kraliyet darphanesini kusursuz şekilde soyma planını ele alıyor. polis’in hiç kimsenin ölümüne sebep vermek istemeyeceğini bilen profesör sürekli polise bir ipucu veriyor ve polisi içeriye sokmadan sürekli pazarlık halinde tutuyor. ve burada önemli olan tek şey pazarlık devam ettiği sürece soygun miktarinin artacağı! yani amaçları basılan paraları alıp gitmek değil! darphanede para basmak!

the punisher

frank castle yani kahramanımız punisher tüm hayatını askerliğe adamış biridir. amerikan deniz piyadesi olarak en son olarak afganistan’da görev yapmış ve orada özel bir tim oluşturulmuştur. fakat bu özel tim CIA tarafından oluşturulmuş ve CIA’in yasadışı işlerini yapmakta ve ölen amerikan askerlerinin içine eroin doldurarak ülkeye eroin sokmaktadır. castle bir şeylerin yanlış gittiğini anlar ve askerliği bırakır fakat ailesi öldürülür ve punisher doğar.

narcos

juan pablo escobar, uyuşturucu carteli, para içinde yüzme, paralarını sayamama, kızı üşümesin diye 2 milyon dolar yakması,hapishane yaptırması, kaçması, beyaz saray vs. kısacası narcos önce escobarın hayatını ve amerikan polisinin mücadelesini daha sonra da escobar’ın yokluğunda cartelleri anlatıyor.

el chapo

narcos’da kolombiya’nın kralı anlatılır da. meksika’nın kralı anlatılmaz mı? el chapo kısacası meksikanın en büyük uyuşturucu baronu juaquin guzman’ın hayatını, yükselişi yakalanışı ve kaçışını ele alıyor.

black mirror

black mirror bir bilimkurgu dizisi henüz izlemeye fırsatım olmadı ama edindiğim bilgilere göre teknoloji gelişiminin ve buluşların insanların geleceğinde edeceği yeri konu alıyor. fakat herşey güllük gülistanlık olmayacak. çünkü black mirror’un ana teması bugün bile içimizde bir şüphe olarak yer alan gizlilik. çünkü herşeyimiz artık kayıt altında telefonlarımızda ilgi alanlarımıza kadar herşeyimizden ipucu veriyoruz. black mirror olabilecekleri farklı bir açısıyla sunuyor.

bunlar haricinde izlemediğim ve çok fazla fikir sahibi olmadığım lakin adını çok fazla duyduğum diğer diziler şöyle;

dark
stranger things
the end of the f***ing world
sense8
altered carbon

CEVAP VER