İçinizi Isıtacak Bir Türkü – “Musa Eroğlu – Yine Karlar Yağdı Gönül Dağıma”

İçinizi Isıtacak Bir Türkü – “Musa Eroğlu – Yine Karlar Yağdı Gönül Dağıma”

Müzik kültürü konusunda o kadar zengin bir ülkeyiz ki yıllardan beri halk ozanları, aşıklar ve türkücü sanatçılarımız binlerce eser üretmişlerdir. Sanatçılarımızın eserleri geçmişten bu zaman aynı lezzet’de gelmiş ve ne zaman dinlenirse dinlensin aynı duyguyu aktarabiliyor.

 

Bunun yanı sıra sanayileşen müzik sektöründe maalesef artık eski kalitede ve duyguya sahip ne şarkı çıkabiliyor, nede o dönemlerin gerçek sanatçılarına yakın sanatçı yetişiyor. Müzik sektörünün getirisi olan Single, kendi tabirimle kullan at şarkıları sezonluk veya aylık bir şekilde o zaman biriminde dinleniyor ve kısa bir süre sonra unutulup gidiyor.

 

Türkü denilince akla kültürümüzde bir çok sanatçı gelebilir, benim aklıma ilk olarak nedendir bilinmez Musa Eroğlu gelir. Bu yazımda üstad’ın “Yine Karlar Yağdı Gönül Dağıma” türküsünü paylaşacağım ve eminim ki beni etkilediği gibi sizi de etkileyecektir.

 

Musa Eroğlu – Yine Karlar Yağdı Gönül Dağıma

Previous Harika Bir Azeri Şarkı "İrade İbrahimova - Neyleyek"
Next Yeni ve Farklı Duvar Kağıtları

You might also like

Fifa 18 Soundtrack Müziği Burada!

Geçtiğimiz günlerde KONAMI, PES 2018’i tanıtmış ve oyun severler haliyle Fifa ne zaman yeni oyununu tanıtacak diye merak içerisinde girmişti bu FIFA seferlerden biride benim.

Sosyal Mesaj İçerikli Harika Bir Şarkı “Rag’n’Bone Man – Human”

Müzik ile aram oldum olası her zaman iyi olmuştur. Bunun yanı sıra iyi bir dinleyici ve kendime göre de “benim düşüncem” müzik zevkimin iyi olduğunu düşünürüm ki ağırlı olarak müzik

Dinledim: Marian Hill – One Time

Son zamanlarda en beğendiğim 2’li gruplardan olan Marian Hill’in hemen hemen tüm çalışmaları hoşuma gitmiştir. Lakin One Time çalışmaları tüm yönüyle oldukça başarılı.

Henüz yorumlanmamış

Henüz Yorum Yapılmamış!

Yorum yazan ilk siz olabilirsiniz. İlkler unutulmaz!

Bir Yorum Yazın