İngiliz Komedi Dizisi “The IT Crowd”

İngiliz Komedi Dizisi “The IT Crowd”

Pazar geceleri dizi izleyen biri olarak yabancı dizi repertuvar oldukça geniş diyebilirim, çok zaman önce izlemiş olduğum bir diziyi, İngiliz komedi dizisi sevenler için The IT Crowd hakkında bir kaç şey paylaşmak istiyorum.

 

Bir şirketin IT (bilgi işlem) departmanında geçen dizide baş rollerde Chris O’Dowd, Richard Ayoade ve Katherine Parkinson yer almakta. Reynholm Industries şirketinin bodrum katında IT departmanında çalışmakta olan Roy ve Moss iki asosyal karakterlerdir. Gayet eğlenceli bir şekilde çalışma ortamları olan Roy ve Moss şirketin üst katlarında çalışan beyaz yakaları pek sevmemekte. Roy ve Moss’un başına yönetici olarak bilgisayardan hiç anlamayan fakat kendisini bir bilgisayar dahisi olarak gösteren Jen gelir ve kahramanların keyfini kaçırır. İlerleyen zamanlarda JEN’in aslında bilgisayardan hiç anlamayan sıradan bir insan olduğunu anlarlar ve onuda sistemlerine dahil ederler.

 

Ortalama 25 dakikalık küçük bölümlerden oluşan bu çerez tadındaki dizi 4 sezon ve 24 bölümden oluşmakta, bir solukta bitirebilirsiniz dikkat edin derim. The IT Crowd dizisi yabacı komedi dizisinden ne olacak aman gibi düşüncelerinizi değiştirecek bir kaliteye sahip. Hello IT Have You Tried Turning It Off And On Again? repliği ile çoğu sefer karşılaşacaksınız ve kullanıldığı zaman ve diyaloglar o kadar doğru ki sıkılmadan tekrar tekrar güldürebiliyor. Bu repliğin videosunu aşağıda paylaşacağım dilerseniz bir göz atabilirsiniz.

 

Tavsiyeme gelirsek, izleyecek dizi arıyorsanız bölümleri 25 dakikadan oluşan The IT Crowd diziye başladığınızda emin olun bitmesini istemeyeceksiniz.

 

Have You Tried Turning It Off And On Again?

Previous Harika Bir Enstrüman Müzik "Babe Ruth - The Mexican"
Next Profesyonel Resim Düzenleme Uygulaması "Snapseed"

You might also like

Narcos Dizisi 3. Sezonu Onaylandı Ne zaman Başlayacak? ve 3. Sezon Fragmanı

Netflix ‘in en çok takip edilen yapımlarından olan Narcos, 1. sezon ve çok konuşulan 2. sezonun da hapishane den kaçan Pablo Escobar sıkıntılı günler geçirdi ve dizinin önemli karakterleri ödlü.

Galeri 1Comments

Efsane Dizi Leyla İle Mecnun ‘un Efsane Replikleri

Pazartesi gecelerinin efsane dizisi olan Leyla İle Mecnun final yapalı hayli zaman olsa da replikleri hala hafızalarda. Sizde benim gibi Erdal Abi’yi, Mecnun’u, Hırsız Yavuzu, İsmail Abi’yi özlediyseniz derlediğim replikler

Henüz yorumlanmamış

Henüz Yorum Yapılmamış!

Yorum yazan ilk siz olabilirsiniz. İlkler unutulmaz!

Bir Yorum Yazın