Kredi Kartım Kırıldı Yeni Başvuru Nasıl Yaparım

1

Kredi Kartım Kırıldı Yeni Başvuru Nasıl Yaparım

Bilindiği gibi artık üzerinde nakit olarak para taşıyarak alış veriş yapmayı hiç kimse ilgi göstermiyor. Bu sebeple yanında çoğunlukla kredi kartı taşıyor. Gerek kullanıcı hataları, gerekse de diğer sebeplerden dolayı bazen kullanıcılar ”Kredi Kartım Kırıldı Yeni Başvuru Nasıl Yaparım” diyebiliyor. Ayrıca farkında olmadan kayboluyor, düşürülüp çalınıyor vs… Bu gibi zamanlarda bireyin kartını yeniden talep etmesi için ne yapması gerekiyor, hangi adımları takip etmesi gerekiyor, yeni kart ne kadar sürede ulaşır gibi soruların yanıtını yazımızın devamında görebilirsiniz.

Kartımı Kaybettim Yenisini Nasıl Alırım

Yeni Kredi Kartı Başvurusu yapmak isteyen okurlarımızın öncelikle BURADAN gerekli bilgileri almalarını öneririz. Bu soruyu yanıtlamadan önce kartınızın kırılması, kaybolması ve ya çalınması durumunda öncelikle neyin yapılması gerekir ondan bahsetmek lazım. Kredi kartının kırılması aşamasında güvenlik olarak herhangi bir problem bulunmamaktadır. Ancak kredi kartım kırıldı diye de çöpe atılması veya ortada bir yerde bırakılması da uygun bir hareket değildir. Neticede kredi kartınızın kırılması sadece fiziki olarak kullanılmasını engeller.

İnternet üzerinden yapılan alış verişlerde ise halen aktif olarak kullanılabilecektir. Bu sebeple kırık kartınızı atmayınız, bankanız ile irtibata geçip yaşanılan durumdan haberdar edilerek yeni bir kart istenmelidir. Kredi kartınızın kaybolması ve ya çalınması aşamasında ise ilk iş olarak bankanın müşteri hizmetlerini arayıp kartın kullanıma kapatmak ve bu durumu sağlamak olmalıdır.  Böylece kart kötü niyetli kişilerin eline geçse bile kullanıma kapalı olduğundan dolayı kart sahibinin maddi olarak zarara uğramasına engel olunmuş oluyor. Daha sonra mesai günlerinde ve ya iş saatleri içerisinde bir sürede bankanın fark etmeyen bir şubesine giderek kartınızın durumunu bildirip bilgi verip yeni kartınızı isteyebilirsiniz.

Bazı bankalar da yenileme ücreti ismi altında bir kısım para istenip talep etmektedirler. Bazı bankalar da hem para talep etmiyor hem de banka şubesine gitmeye gerek kalmadan telefon bankacılığı aracılığı ile yeni kredi kartınızı adresinize direk gönderebiliyor. Tüm bu süreçler tamamen bankanıza göre değişiklik gösteriyor. Aynı durumda yeni kredi kartı talep ettiğinizde de kredi kartınızın size nasıl geleceğini ve ne kadar süre zarfında geleceği de bankaya göre değişiklik göstermektedir.

Kaynak: http://www.kredibanka.org/

1 YORUM

  1. Merhaba benimde kredi kartım kırıldı ve bankaya telefon açarak iptal ettirdim. Banka görevlisi bana yenisinin gönderileceğini ve herhangi ek bir işlem yapmam gerekmediğini beyan etti.
    Kredi kartı kırılması ile ilgili vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Saygılarımla.

CEVAP VER