Profesyonel Resim Düzenleme Uygulaması “Snapseed”

0

Cep telefonunun resim çekmeyen yoktur heralde. Artık günümüzde herkesde bir akıllı telefon mevcut, herkes kendince fotoğraf çekmeyi biliyor ve çektiği fotoğraflara düzenlemeler yaparak filtreleme çalışmaları yapıyor malumunuz. Tabi bende herkes gibi akıllı telefon kullanıcısıyım ve sıkça olmasa da bende resim çekiyorum, kimi zaman da bu resimlerime ufak filtreleme ve rutuş çalışmaları uyguluyorum.

 

Bu paylaşımım da sizlere gerçek anlamda profesyonel dokunuşlar yapmanızı sağlayacak bir uygulama dan bahsedeceğim, bu uygulama google tarafından geliştirilen ve IOS, Android işletim sistemlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz Snapseed fotoğraf düzenleme uygulamasıdır.

 

Öncelerde ücretli olmasına rağmen oldukça rağbet gören Snapseed uygulaması google tarafından geliştirilmeye başlandıktan sonra ücretiz bir uygulama haline geldi. Cep telefonunuzun galeri bölümünde bulunan daha önce çekilmiş veya indirdiğiniz bir görsel üzerinde programda çeşitli düzenlemeler yapmanız mümkün. Uygulamanın kullanımı oldukça kolaydır ben bir şeyle uğraşmayayım hazır ne varsa kullanayım derseniz, instagram tarzı hazır filtreleri uygulayarak bile oldukça kaliteli işler çıkartabilirsiniz.

 

Daha profesyonel çalışmak isteyenler için de;
-HDR düzenlemeleriniz ile ışık ve görüntü kalitesini düzenleyebilirsiniz.
-Beyaz dengesi ayarlamaları ile görüntülerinizi daha doğal bir hale getirebilirsiniz.
-Çeşitli Fırçalar ile fotoğraflarınızın doygunluk, pozlama ve parlaklık gibi daha bir çok düzenlemeyi yapabilirsiniz.
-Perspektif düzeltmeler ile örnek, gökyüzü resimlerinizde veya binaların geometrisi üzerinde dokunuşlar yapabilirsiniz.
-Metin ekleme, yaptığınız çalışmaların üzerine metin ekleyebilirsiniz.
-Lens bulanıklığı, fotoğraflarınızın arka planını bulanıklaştırıp ön plana çıkarmak istediğiniz alanın seçebilirsiniz. Örnek resimdeki kişiyi net arka planu flu yapabilirsiniz.
-Çerçeve ekleme, resimlerinize 23 farklı hazır çerçeve çalışmasından birini ekleyebilrisiniz.
-Kırpma, çalışmanızdaki istemediğiniz yerleri kolayca kırpabilirsiniz.

 

Bunun gibi daha bir çok özelliği Snapseed uygulamasını cep telefonunuza indirerek deneyebilirsiniz. Aşağıda indirme linklerini hem IOS cihazlar hemde Android cihazlar için bulabilirsiniz.

 

 

[butonfw6 url=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.niksoftware.snapseed&hl=tr”]Snapseed Android İndir[/butonfw6]

 

[butonfw7 url=”https://itunes.apple.com/us/app/snapseed/id439438619?mt=8″]Snapseed  IOS İndir[/butonfw7]

CEVAP VER