Ücretsiz Muhasebe Programı Önerileri

0

Bir işletmenin olmazsa olmazı kesinlikle muhasebe işleyişinin iyi yapılmasıdır. Bu yazımda ücretsiz ön muhasebe programları hakkında derlediğim bilgileri ve indirme linklerini paylaşacağım. Küçük bir işletmeniz var veya çalışıyorsanız profesyonel bir muhasebe programına ihtiyacınız olmayabiliyor tabi bu programların lisans ücretleri bir hayli yüksek olduğu için genelde bu tür küçük işletmeler ücretsiz muhasebe programlarına yöneliyor ve doğrusunu söylemek gerekirse, doğru bir ücretsiz muhasebe programı seçerek tüm işlemlerinizi bu programlar üzerinden kolayca yürütebilirsiniz.

 

Aşağıda bilgilerini paylaşacağım ön muhasebe programları ile kolayca, Müşteri Carileri, Banka, Kasa, Çek, Senet, Stok, Fatura ve irsaliye gibi daha bir çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki programlardan işletmenize ve size en uygun olanı indirip, kayıtlarınızı girdikten sonra kullanmaya başlamak.

 

Bilsoft Muhasebe Programı
Bu program oldukça sade ve kullanışlı bir arayüze sahiptir ve neredeyse bir işletmenin tüm muhasebesel işlemlerine tek başına cevap verecek bir yapıya sahiptir. Bilsoft muhasebe programı ile cari, banka, stok, kasa gibi işlemlerinizi çok kolay bir şekilde yürütebilirsiniz. Programın kurulum işlemi son derece basittir, kurulduktan sonra size bir kullanıcı adı – parola sunuyor  ve böylelikle bilgilerinizi başkalarının erişiminden koruyabiliyorsunuz. Program belli aralıklar ile güncelleniyor ve firma tarafından da destek alabilirsiniz.

 

Seyhan Ön Muhasebe Programı
Java tabanlı bir muhasebe programı olu, bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Kullanışlı ve anlaşılır bir arayüz tasarımına sahip olan Seyhan Ön Muhasebe programı ile yine diğer Bilsoft Muhasebe programı gibi kasa, banka, cari, stok, fatura işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Bu programı sorunsuz bir şekilde kurabilmek için dikkat etmeniz gereken hususları aşağıda görebilirsiniz.

 

Seyhan Ön Muhasebe Programı kurulum notları : Kurulum işleminden önce bilgisayarınızda Java JDK 6 veya daha üst sürümünün bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Bilgisayarınıza indireceğiniz zip dosyasını masaüstü’ne çıkartın start.bat dosyasını çalıştırın. İnternet tarayıcınızın adres yazılan satırına http://localhost:9000 yazdıktan sonra gelen login formunda kullanıcı : super, şifre : 1234 yazdıktan sonra kullanıma başlayabilirsiniz.

 

Tekir Ön Muhasebe ve Otomasyon Programı
Açık kaynaklı olarak geliştirilen Tekir muhasebe programı, Java tabanlı web arayüzüne sahip bir programdır. Kullanıcılarına kolay kullanım sağlayabilmek için internet tarayıcısı üzerinden çalışmakta ve düzenlenebilir modüller sayesinde kullanacağınız modülleri kendiniz belirleyip, karmaşık bir düzenden kurtulabiliyorsunuz. Tekir ile cari kayıtları, stok, kasa, irsaliye, sipariş ve fatura işlemlerinizi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Yukarıda bilgilerini paylaştığım 3 programdan istediğinizi altında bulunan indirme linkleri üzerinden bilgisayarınıza indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

CEVAP VER